Jak zachránit vztah

Jak zachránit vztah
Jak zachránit vztah po nevěře
Jak zachránit vztahy
Jak zachránit vztah 1
Jak zachránit vztah 2
Jak zachránit vztah 3

Je to těžké, ale ne nemožné. A řekla bych, že to za to stojí. Někteří partneři si dokázali svůj vztah udržet, i když to také nebylo vždy jednoduché. Být v blízkém, důvěrném vztahu totiž často znamená zvládnout boj nejen s vlastními strachy a minulostí, ale i se strachy a zraněními toho druhého. 

Jak zachránit vztah - psychoterapie 

Jak zachránit vztah je častá otázka, s níž přicházejí klienti za psychoterapeutem, když jim na jejich vztahu záleží a nevědí, kde a jak najít řešení jejich krize ve vztahu. Individuální psychoterapie pracuje s jedním partnerem, nejčastěji se ženou, párová psychoterapie s celým párem.  Na našem pracovišti psychoterapie Praha pracujeme s klienty hlavně individuálně,a  i v tomto případě lze poměrně úspěšně řešit jejich Vztahové problémy.  

Pokud se totiž podaří vyslechnout, zklidnit a podpořit jednoho partnera, pozitivně se to projeví na situaci celého páru. Podobně, pokud jeden z partnerů začne něco na svém prožívání nebo chování měnit, může to ovlivnit i druhého partnera. Partnerské vztahy jsou totiž ovlivňovány jak osobní dynamikou každého z páru, tak jejich společnou, tzv. párovou dynamikou. 

Jak zachránit vztah - cena psychoterapie

individuální psychoterapie 1200 Kč
jednotlivá konzultace trvá přibližně 50 minut.

Péče není běžně hrazena zdravotními pojišťovnami, s výjimkou možnosti poskytování příspěvku na psychosociální podporu VZP (dle pravidel VZP). 

Jak zachránit vztah - časté otázky 

Neexistuje jednoduchá odpověď na otázku jak zachránit vztah. Pro klienty bývá v dané situaci důležité pochopit, co vlastně jejich vztah ohrožuje, co se mezi oběma partnery doopravdy děje a pojmenovat to. Některé páry jsou v jasném konfliktu, jiné se zase konfliktu vyhýbají, protože se obávají toho, že jejich vztah konflikt nezvládne a rozpadne se. Neméně důležité je zpracovat pocity, které v situaci krize ve vztahu partneři prožívají, a které mohou být velmi silné. Může se jednat např. o pocity vzteku, smutku, studu, lítosti, strachu ze ztráty lásky nebo opuštění, atp. 

Jak zachránit vztah po nevěře je určitě možné, nevěra totiž může být symptomem toho, že jeden z páru není spokojený, že mu něco důležitého chybí (sex, volný čas, klid, radost, společně sdílené chvíle, dítě, atp.). 

Jak zachránit vztah po nevěře je možné tehdy, když oba partneři chtějí svůj vztah zachránit, tj. musí v pokračování svého vztahu nacházet nějaký smysl. Tím smyslem mohou, ale také nemusí, být děti, velmi však záleží na vlastních zkušenostech partnerů s jejich původní rodinou.  

Nevěřím, že hledání kompromisu představuje návod jak zachránit vztah. Kompromis, i když bývá doporučován jako způsob řešení problémů, v oblasti partnerských vztahů jeho dosahování někdy vede k tomu, že ani jeden z partnerů není úplně spokojený. 

Otázka jak zachránit přechozený vztah nebývá velmi častou zakázkou, s jakou se klienti obrací na psychoterapeuta. Přechozený vztah se většinou projeví jako menší či větší vztahové problémy nebo rovnou jako závažná krize ve vztahu.

Jak zachránit vztah - co když to nejde? 

Zachránit vztah když ten druhý nechce je velmi obtížné a někdy vlastně i nemožné. V této situaci může individuální psychoterapie přispět ke zpracování pocitů spojených s koncem vztahu (jeho přijetí a smíření se ním). Většinou se jedná o pocity smutku, selhání a prohry, a to u obou partnerů. U toho, který si konec vztahu nepřál, bývá také hodně nízké sebevědomí.  

Další informace, které se týkají problematiky jak zachránit vztah, najdete na těchto stránkách: